• Current
 • Kurumsal

 • Turistik

 • Bilet Satış

 • Vize

Meridian Haberler

 • İspanya Konsolosluğu Duyurusu

  İspanya Konsolosluğu Duyurusu

  Değerli Müşterilerimiz,

   

  -Ticari vizelerde, başvuru tarihi ile seyahat tarihi arasında hafta sonu dahil 15 gün süre istenmektedir.

   

  -Turistik vizelerde ise, başvuru tarihi ile seyahat tarihi arasında hafta sonu dahil 17 gün süre istenmektedir.

   

  Ayrıca başvuru tarihi ile seyahat tarihi süreden sayılmamaktadır. Bu süreler karşılanmadığı takdirde başvurular kabul edilmeyip geri çevrilmektedir.

   

  Başvurularınızda herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için konuyla ilgili gerekli önlemleri almanızı tavsiye eder, keyifli yolculuklar dileriz.

   

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

   

 • İngiltere Konsolosluğu Duyurusu

  İngiltere Konsolosluğu Duyurusu

  Değerli Müşterilerimiz,

  Türkiye’de yapılmış Covid-19 aşılarına dair sertifikaların İngiltere tarafından tanınacağı açıklanmıştır.

  Böylece, İngiliz makamlarınca onaylanmış aşılardan biriyle (AstraZeneca, BioNTech, Moderna, Janssen) seyahatten 14 gün önce Türkiye’de tam olarak aşılanmış yolcular için, İngiltere’ye seyahat öncesinde Covid-19 testi yaptırılması, İngiltere’ye varışta beyan edecekleri adreste karantinaya girme ve varışlarını izleyen sekizinci günde PCR testi yaptırma zorunluluğu kaldırılmıştır. Sadece yolcu takip formu (passenger locator form) doldurulması ve İngiltere’ye varıştan sonra ikinci günde PCR testi yaptırılması gerekecektir.

  Sözkonusu uygulama 11 Ekim 2021, saat 04:00 itibarıyla geçerli olacaktır.

  Ayrıca, Ekim ayı sonu itibarıyla, Türkiye’den gelen tam olarak aşılanmış yolcuların ikinci gün PCR testi yerine, daha düşük maliyetli ve daha hızlı sonuç veren "lateral flow" (antijen) testi yaptırmaları mümkün olacaktır.

  İngiltere’de onaylı aşılarla aşılanmamış yolcuların ise varışları öncesinde son 72 saat içinde PCR testi yaptırmaları, İngiltere’ye varışlarını izleyen 10 gün süresince beyan edecekleri adreste karantinaya girmeleri ve karantinanın 2. ve 8. gününde PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. Bu durumdaki yolcular, arzu etmeleri halinde, tercihlerini İngiltere’ye varışta ibraz edilen yolcu takip formunda (passenger locator form) belirterek ve önceden rezerve ettirerek yaptırılacak beşinci gün testini yaptırarak, karantinalarını erken sonlandırabilecektir.

  İngiltere’ye girişe ilişkin düzenlemeler Birleşik Krallık Hükümeti resmi web sayfasında (https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19) yer almaktadır.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

 • KKTC Girişi Hakkında Önemli Bilgilendirme

  KKTC Girişi Hakkında Önemli Bilgilendirme

  Değerli Müşterilerimiz,


  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yeni tip kimlik kartı ile veya yeni tip pasaportla vizesiz olarak seyahat edilebilmektedir. 

  01.10.2021 tarihi itibariyle yeni doğmuş çocuklar dahil kimlik kartlarında resim olması istenmektedir. Ayrıca pasaport ile de seyahat edilebilmektedir.

  Seyahatlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için konuyla ilgili gerekli önlemleri almanızı tavsiye eder, keyifli yolculuklar dileriz.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur