• Current
 • Kurumsal

 • Turistik

 • Bilet Satış

 • Vize

Meridian Haberler

 • Türkiye'ye Giriş Formu

  Türkiye'ye Giriş Formu

  Değerli müşterilerimiz,

  Yurtdışından Türkiye’ye havayolu ile giriş yapacak olan tüm Türk ve yabancı yolcuların 15.03.2021 tarihinden itibaren elektronik olarak hazırlanmış olan formu doldurulmaları gerekmektedir. Forma register.health.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

  Form doldurulduğunda her yolcu için HES kodu oluşacak ve bu HES kodu ile ülkemizdeki seyahatlerinde ve konaklamaları sırasında kullanabileceklerdir.

  Türkiye’ye seyahat eden tüm yolcuların, kalkıştan önceki son 72 saat içinde formu doldurmaları gerekmektedir.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur
 • Birleşik Arap Emirlikleri Seyehat Duyurusu

  Birleşik Arap Emirlikleri Seyehat Duyurusu

  Değerli müşterilerimiz,

  Birleşik Arap Emirlikleri uçuş kuralları gereği, 25.02.2021 tarihinden itibaren Türkiye'den Dubai'ye yapılan uçuşlarda, negatif PCR testi sonucu yanında, ek olarak havalimaninda da test uygulaması zorunluluğu getirmiştir.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

 • ABD Uçuşlarında Covid-19 Negatif Test Uygulaması

  ABD Uçuşlarında Covid-19 Negatif Test Uygulaması

  26 Ocak 2021'den itibaren Amerika Birleşik Devletleri' ne yapılacak uçuşlarımızda 2 yaş ve üzeri tüm yolcularımızın aşağıda belirtilen kurallara uyması zorunludur. Kurallara uymayan ve ya yanlış beyanda bulunan yolcular uçuşlara kabul edilmeyecektir.

   

  1. Yolcularımızın uçuşlarının kalkış saatinden maksimum 3 takvim günü öncesinde numunesi alınmış negatif PCR (nükleik asit test) veya antijen testi sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

  2. COVID-19 enfeksiyonu geçiren yolcularımız, ilk maddeye alternatif olarak uçuşların kalkış saatinden en az 10 gün veya en fazla 90 gün önce numunesi alınmış pozitif bir viral test sonucu ile yolcunun seyahat izni olduğunu belirten lisanslı bir sağlık hizmetleri sağlayıcısı veya halk sağlığı görevlisine ait yazılı veya elektronik ortamda bir belgeyi (documentation of recovery) gösterebilir.

  3. Yolcularımız yayınlanan kurallara uygun negatif bir test aldığını veya COVID-19'dan kurtulduğunu gösteren seyahat izni belgesi olduğunu kurallara uygun ilgili pozitif test sonucuyla birlikte ABD Salgın Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından paylaşılan Beyan (Attestation) Formuile doğrulamalıdır. Beyan formuna ulaşmak için tıklayınız.Formun 2 yaş ve üzeri tüm yolcular için yolcu tarafından doldurulması gerekmekte olup, ebeveyn veya diğer yetkili kişi, 2 ila 17 yaşları arasındaki veya kendi adlarına onay veremeyen yolcular adına formu doldurabilir. Formun çıktı alınarak yolcularımızca doldurulup imza altına alındıktan sonra yolcularımızca seyahatlerine başlayacakları havalimanında Türk Hava Yolları istasyon yetkililerine üç sayfa halinde teslim edilmesi gerekmektedir.

   

  Muafiyetler:

   

  • Federal kolluk görevlileri ve ABD askeri personeli (resmi görevli olmaları gerekmektedir)

   

  Test ve Doküman Detayları:

   

  Tüm test sonuçları yazılı veya elektronik formda olabilir. Laboratuvar test sonucu olması gerekmektedir. Negatif Test sonuç belgeleri şu detayları içermelidir: Kişiyi tanımlayan bilgiler (isim soyisim, doğum tarihi), viral testin türü, numune alınış tarihi, testi yapan kişi/kurumun isim ve iletişim bilgileri. Test sonucunun negatif olduğuna ilişkin ifade '' NEGATIVE '', '' SARS CoV-2 RNA NOT DETECTED '', '' SARS CoV-2 ANTIGEN NOT DETECTED '', '' COVID-19 NOT DETECTED ''şeklinde olmalıdır. '' Invalid '' şeklinde belirtilen test sonuçları geçersiz sayılacaktır.

   

  Covid-19 enfeksiyonu geçirerek hastalığı atlatan, ilgili sağlık otoritelerinden alınan seyahat izni mektubu ile seyahat edecek yolcuların pozitif viral test sonuç belgeleri şu detayları içermelidir: Kişiyi tanımlayan bilgiler (isim soyisim, doğum tarihi), viral testin türü, numune alınış tarihi, testi yapan kişi/kurumun isim ve iletişim bilgileri. Pozitif test sonucu '' POSITIVE '', '' SARS CoV-2 RNA DETECTED '', '' SARS CoV-2 ANTIGEN DETECTED '', ''COVID-19 DETECTED ''şeklinde olmalıdır. '' Invalid ''şeklinde belirtilen test sonuçları geçersiz sayılacaktır. Bununla birlikte seyahat izin belgesi üzerinde yetkilinin isim soyisim, adres, telefon numarası bilgileri ile yolcunun isim soyisim ve doğum tarihi gibi tanımlayıcı bilgiler yer almalıdır.

   

  Yanlış beyanda bulunan yolcularımızın ABD otoriteleri tarafından idari cezalarla (para cezası, tutuklanma vb.) karşılaşabileceği belirtilmiştir.

   

  Test İçin Süre Hesaplaması:

   

  Kişinin ABD' ye seyahat sürecinde aynı bilette bağlantılar arasındaki süre 24 saati aşmayacak şekilde bulunuyorsa, negatif testler için maksimum 3 gün veya seyahat izin mektubu ile seyahat edecek yolcular için pozitif testlerde maksimum 3 ay hesaplaması testin numune alınış saati referans alınarak, ilk çıkış noktasındaki sefer kalkış saatine göre yapılır. Fakat ABD' ye seyahat farklı bir biletteyse veya bağlantılı uçuşlar arasındaki süre 24 saati aşıyorsa, İstanbul/ABD uçuşunun sefer kalkış saatine göre süre hesaplamasının yapılması gerekmektedir.

   

  Uçuşun herhangi bir sebep ile gecikmeli icra edilecek olması durumunda, test süresi 3 takvim gününü aşan yolcular uçuşa kabul edilmez.

   

  Konuyla ilgili sık sorulan sorulara ait ABD Salgın Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından verilen yanıtlara buradanulaşabilirsiniz. 

 • Türk Hava Yolları Ayrıcalıklarıyla Tüm Dünyaya %40 İndirimle Uç

  Türk Hava Yolları Ayrıcalıklarıyla Tüm Dünyaya %40 İndirimle Uç

  Değerli müşterilerimiz,
  Türk Hava Yolları ayrıcalıklarıyla tüm dünyaya %40 indirimle uçma fırsatı başlamıştır. Kampanyaya ait genel koşullar aşağıdabelirtilmektedir.

  Kampanya Detayları

  Biletleme dönemi 13-14-15 Ocak 2021

  Seyahat dönemi 01 Nisan 2021 - 31 Aralık 2021

  Kural ve Koşullar:

  ·Kampanya 13 Ocak 2021 -15 Ocak 2021 tarihleri arasında düzenlenen ve seyahat tarihi 01 Nisan 2021 - 31 Aralık 2021 arasında olan biletler için geçerlidir.

  ·Kampanya tek yön, gidiş dönüş Ekonomi ve Business Class yurt dışı uçuşlarda geçerlidir.

  ·Kampanya yurt içi uçuşlar, Ercan Havalimanı ve Çin anakarasındaki varışlı/çıkışlı noktalara olan uçuşlar hariç (Pekin, Şangay, Guangzhou ve Xi' an) bütün noktalarda geçerli olacaktır.

  ·Kampanya kapsamında sunulan %40 indirim base ücret üzerinden hesaplanmaktadır, indirime havalimanı vergileri, hizmet bedeli ve akaryakıt harçları dahil değildir.

  ·Kampanya tüm satış kanallarında geçerlidir.

  ·Değişiklik durumunda ücretsiz değişiklik hakkı bulunmaktadır. İptal ve iade durumunda ücret sınıfı kuralları geçerlidir.

  ·Biletleme ve seyahat dönemleri Türkiye saati ile başlayıp bitecektir.

  ·Bilet fiyatları günlük kur dalgalanmalarına bağlı olarak değişebilir.

  ·İlgili kampanya sadece Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen tarifeli seferlerde geçerlidir. Türk Hava Yolları Codeshare seferlerde, AnadoluJet ve Star Alliance partner hava yolları uçuşlarında geçerli değildir.

  ·Türk Hava Yolları herhangi bir kural ihlali tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında hukuki işlem başlatma hakkını saklı tutar.

  Türk Hava Yolları kampanya kural ve koşullarını, tanımları ve diğer bilgileri değiştirme, kampanyayı iptal etme hakkını saklı tutar.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

   

 • THY Türkiye'ye Uçacak Yolculardan PCR Testi İstemi

  THY Türkiye'ye Uçacak Yolculardan PCR Testi İstemi

  Değerli müşterilerimiz,

  Resmi makamlarca alınan kararlar ve yolcularımızın sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda; 28 Aralık 2020 tarihi itibari ile yurt dışından Türkiye' ye giriş için, uçuştan önceki 72 saat içerisinde yapılmış ve negatif sonuç alınmış PCR testinin uçağa binmeden önce ibraz edilmesi zorunludur. Negatif PCR testi ibraz etmeyen kişiler, uçuşa kabul edilmiyecektir. Bu uygulama 01 Mart 2021 tarihine kadar devam edecektir.

  Saygılarımızla.
  Meridian Tur