• Current
 • Kurumsal

 • Turistik

 • Bilet Satış

 • Vize

Meridian Haberler

 • İspanya Konsolosluğu Vize Duyurusu

  İspanya Konsolosluğu Vize Duyurusu

  İstanbul İspanya Konsolosluğu vize  başvuru merkezi  (Bls Spain) tarafından bugün yapılan duyuruya istinaden;  İspanya’ya seyahat edecek olan kişilerin, vize başvurularını seyahat tarihinden en az üç hafta öncesinden yapmaları gerekmektedir.

  Seyahat tarihi  ile başvuru tarihi arasında en az 19 iş günü olmalıdır.

 • İstanbul Atatürk Havalimanı E-Vize Kiosklarının Kaldırılması

  İstanbul Atatürk Havalimanı E-Vize Kiosklarının Kaldırılması

   T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan iletilen bilgiye istinaden; İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki E-vize kioskları 29 Ekim 2018 tarihinden itibaren kaldırılmıştır. A ve B tipi E-vize alabilecek yabancıların seyahatlerinden önce vizelerini/e-vizelerini almaları gerekmekte olup, Türkiye'ye varışta E-vize alma imkanları olmayacaktır.

  Bandrol vize uygulamasında bir değişiklik söz konusu değildir.

  Bandrol vize alabilen ülke vatandaşları için yapılan uygulama devam edecektir.

  Türkiye'ye E-vize ile seyahat edebilecek yabancıların www.evisa.gov.tr adresinden E-vizelerini seyahatleri öncesinde alarak ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.

 • İstanbul Yeni Havalimanı Duyurusu

  İstanbul Yeni Havalimanı Duyurusu

  Türk Hava Yolları, 29 Aralık 2018 tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı’ndan kısıtlı sayıda yurt içi ve yurt dışı uçuşlarına başlayacaktır.

  Ana faaliyetini ve mevcut tarifesini herhangi bir değişiklik olmadan İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sürdürmeye devam edecektir. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Yeni Havalimanı’ndan ilk uçuş noktaları Ankara, Antalya, İzmir, Azerbaycan (Bakü) ve K.K.T.C.(Ercan) olacaktır.

  İstanbul Yeni Havalimanı’ndan yapılacak uçuşlar ilave sefer olarak gerçekleştirilecektir.

  İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan halihazırda devam eden Ankara, Antalya, İzmir, Azerbaycan (Bakü) ve K.K.T.C. (Ercan) uçuşları 30 Aralık 2018 tarihine kadar mevcut tarifeye uygun olarak yine İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirilmeye devam edecektir. 

  İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma operasyonu 31 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu tarihten itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki tüm operasyonlar İstanbul Yeni Havalimanı’ndan gerçekleştirilecektir.