• Current
 • Kurumsal

 • Turistik

 • Bilet Satış

 • Vize

Meridian Haberler

 • İtalya Başkonsolosluğu vize başvuru ve seyehat bilgisi

  İtalya Başkonsolosluğu vize başvuru ve seyehat bilgisi

  Değerli müşterilerimiz,

  07/09/2020 tarihli değişiklikler uyarınca İtalya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilen vize başvuru kategorileri aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

  İtalya Tır şoförü vize başvuruları ve Denklik belgesi, Lisans ve Lisansüstü eğitim, değişim ve hareketlilik (Erasmus vb.) programları vize başvurularına ilaveten aşağıda ki kategoriler içinde başvuru kabulü yapılmaktadır.

  *Fuar katılımcıları (stand açanlar) için ticari vize başvuruları
  Başvuru esnasında, ticari vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, fuar organizasyon kurumu tarafından hazırlanmış, İtalyan Sağlık Bakanlığı’nın bahse konu fuarın düzenlenmesi ile ilgili izninin ve vize başvurusu yapan şahsın hangi sıfatla katılımcı olduğunun net bir şekilde belirtildiği açıklayıcı ve ayrıntılı bir davet mektubu da ibraz edilecektir. Vize işleminin sonuçlanmasının ardından, seyahat sürecinde, uçağa biniş ve sonraki güvenlik kontrolleri aşamalarında, taşıyıcı şirkete, İtalyan topraklarına girişten 72 saat önce tamponla moleküler tanı ya da antijen testlerinden birine tabi tutulduğunu ve negatif sonuç alındığını gösterir bir rapor ibraz edilmesi gerekecektir.

   *AB Vatandaşlarının partnerleri için turistik vize başvuruları
  Randevu esnasında, turistik vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, ekte imzalı bir kimlik belgesi kopyasını da koyması gereken AB vatandaşı tarafından düzenlenmiş açık ve ayrıntılı bir davet mektubu ve bahse konu ilişkinin kanıtlanabilir ve sabit olduğunu gösterir evrak da ibraz edilecektir. Üçüncü şahısların söz konusu ilişkinin seneler içinde sabit olduğunu gösterir beyanları da değerlendirme unsuru olarak kabul edilir.

  Vize sahipleri, İtalya’ya girişlerini takip eden 14 gün süresince karantinada kalacaklardır.

  *İtalya merkezli şirket sahipleri ya da ortakları için ticari vize başvuruları
  Başvuru sırasında bakılması gerekenler: Ticari vize için gerekli evrağa ek olarak şirket sahibi ya da ortağı olarak başvuru sahibinin adının göründüğü Visura Camerale (Ticari Sicil Belgesi) sunulması gerekmektedir.

  Kalış süresi en fazla 120 saat (4 gece 5 gün) olmalıdır, başvuru formu ve gidiş dönüş tarihlerinin göründüğü tüm evrak buna göre düzenlenmelidir.

  Test ya da karantina ile ilgili şu an için herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

  İtalya İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılacak olan vize başvurularınızı sadece Gayrettepe ofisimizden Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapabilirsiniz. Randevularınızı https://randevu.idata.com.tr/ adresinden oluşturmanız gerekmektedir.

  Yapmak istediğiniz diğer Schengen vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yeni randevu sistemindeki online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi almak ve randevu almak için schengen.idata.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

 • Meridian Tur Acil Hat Hizmeti Çalışma Saatleri Değişikliği

  Meridian Tur Acil Hat Hizmeti Çalışma Saatleri Değişikliği

  Değerli müşterilerimiz,

  Yaşanan pandemi süreci sebebiyle;

  15 Eylül 2020 tarihi itibarı ile Acil Hat Hizmeti'mizin çalışma gün ve saatleri aşağıdaki şekilde değiştirlmiştir.

  Hafta içi      : 18:00 – 21:00
  Cumartesi   : 13:00 – 21:00
  Pazar           : Hizmetimiz bulunmayacaktır.   

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

 • Birleşik Arap Emirlikleri Seyehat ve Transit Seyehat Duyurusu

  Birleşik Arap Emirlikleri Seyehat ve Transit Seyehat Duyurusu

  Değerli müşterilerimiz,

  Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapacağınız seyahatlerinizde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için uymanız gereken kurallar aşağıdaki gibi güncellenmiştir.

  * Herhangi bir destinasyondan Dubai'ye varan tüm yolcular ( transit yolcular da dahil olmak üzere) Covid-19 Negatif olduğunu gösterir PCR testini hem uçuş öncesinde hem de varışta yanında bulundurmak zorundadır.

  * Test maksimum 96 saat önce yapılmış olmalı ve sonucu gösterir resmi belge mutlaka yolcunun yanında bulunmalıdır. Sonucu gösterir SMS mesajları veya dijital herhangi bir döküman kesinlikle kabul edilmemektedir.

  * 12 yaşın altındaki çocuk yolcular ve orta/ağır derecede fiziksel engeli olan yolcular için PCR testi gerekmemektedir.

  * BAE hükümetinin testlerini güvenilir kabul ettiği laboratuvarları tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

  *Hindistan,Pakistan ve Bangladesh destinasyonlarından Dubai'ye seyahat edecek yolcuların mutlaka listedeki laboratuvarlarda test yapmaları gerekmektedir aksi takdirde testleri geçersiz sayılacaktır.

  * Diğer ülkelerden seyahat edecek yolcular ise listedeki veya ülkelerindeki herhangi bir labaratuvarı tercih edebilirler.

  * Dubai'ye varıldığında alandaki sağlık görevlilerinin talebine bağlı olarak yolcudan tekrardan Covid-19 PCR testi yaptırması istenebilir, bu durumda test sonucu belli olana kadar yolcunun kalacağınız otel veya evde beklemesi gerekmektedir. Test sonucunun pozitif olması durumunda yolcunun Dubai Sağlık Otoriteleri'nin kurallarına göre karantina altında olması gerekecektir.

  * Seyahat etmeden önce yolcuların mutlaka Covid-19 DXB Smart App uygulamasını telefonlarına yüklemeleri gerekmektedir. Uygulamanın hem IOS hem de Android versiyonları bulunmaktadır.

  * Transit yolcular dahil olmak üzere Dubai'ye varan tüm yolcuların check in sırasında verilecek olan Sağlık Deklarasyon Formu'nu okuyup imzalayarak ilgili personele vermeleri gerekmektedir.

  * Transit yolcular hariç, son destinasyonu Dubai olan tüm yolcular ayrıca Karantina Prosedür Deklarasyon Formu' nu doldurup varışta karşılaşacakları sağlık memuruna vermeleri gerekmektedir.

  * Tüm yolcuların BAE de geçerli olacak ve Covid-19 salgınını kapsayan bir seyahat sağlık sigortasının olması zorunludur.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur