• Current
 • Kurumsal

 • Turistik

 • Bilet Satış

 • Vize

Meridian Haberler

 • Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Duyurusu

  Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu Duyurusu

  Değerli müşterilerimiz,

  Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu ve Sınır Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada yolcuların ülkeye girişi sırasında yolculardan seyahatleriyle ilgili dökümanlar sunmalarını istenebileceğini bildirmiştir. 

  Bu bağlamda yolcuların uçuştan men edilme veya ülkeye girişi kabul edilmeden deporte edilme gibi durumlara maruz kalmamaları için aşağıda belirtilen evrakları seyahat sırasında yanlarında bulundurmalarını önermekteyiz.

  • Seyahati süresince kalacağı otele ait rezervasyonu gösterir belge
  • Akraba/arkadaş yanında kalınacaksa; evinde kalınacak kişi tarafından yazılmış dilekçe ve ev sahibi kişinin BAE'deki durumunu gösterir oturma/çalışma izni
  • Dönüş bileti
  • Geçerli kredi kartı
  • 2000 AED veya karşılığına denk gelen herhangi bir nakit döviz
  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

   

 • İngiltere Konsolosluğu Duyurusu

  İngiltere Konsolosluğu Duyurusu

  Değerli müşterilerimiz,

  İngiltere Türkiye'yi Seyehat Koridoru listesinden çıkarmıştır. 03.10.2020 Cumartesi itibariyle İngiltere'ye seyahat edecek olan Türk vatandaşları 14 gün karantinada kalmaları gerekecektir.

  İngiltere'ye yapacağınız seyahatlerde karantina süresini de dikkate almanızı öneririz.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

   

 • Türk Vatandaşların Japonya'ya Seyahatlerinde Vize Gereksinimi

  Türk Vatandaşların Japonya'ya Seyahatlerinde Vize Gereksinimi

  Değerli müşterilerimiz,

  Japonya Ankara Büyükelçiliği'nden alınan bilgilendirmeye göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Japonya'ya vize alarak seyahat etmeleri gerekmektedir.

  Resmi makamlarca paylaşılan bilgilendirmeye göre, Japonya'ya turistik amaçlı seyahatler mümkün olmayacak olup, bununla birlikte tüm resmi pasaportların vizeden muaf olacakları ifade edilmiştir.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

   

 • Otellere girişte Hes Kodu Zorunluluğu

  Otellere girişte Hes Kodu Zorunluluğu

  Değerli müşterilerimiz,

  İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 30 Eylül 2020 tarihinden itibaren herhangi bir ayrım olmaksızın (özel-kamu, turizm işletme belgeli/belgesiz, ruhsat veren idare gibi) tüm konaklama tesislerinde (otel, motel, pansiyon, misafirhane, kamp vb.) müşterilerden Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istenmesi ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine müşterinin kabul edilmesi uygulamasına başlanacaktır.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

   

 • İtalya Başkonsolosluğu vize başvuru ve seyehat bilgisi

  İtalya Başkonsolosluğu vize başvuru ve seyehat bilgisi

  Değerli müşterilerimiz,

  07/09/2020 tarihli değişiklikler uyarınca İtalya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilen vize başvuru kategorileri aşağıdaki şekilde güncellenmiştir.

  İtalya Tır şoförü vize başvuruları ve Denklik belgesi, Lisans ve Lisansüstü eğitim, değişim ve hareketlilik (Erasmus vb.) programları vize başvurularına ilaveten aşağıda ki kategoriler içinde başvuru kabulü yapılmaktadır.

  *Fuar katılımcıları (stand açanlar) için ticari vize başvuruları
  Başvuru esnasında, ticari vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, fuar organizasyon kurumu tarafından hazırlanmış, İtalyan Sağlık Bakanlığı’nın bahse konu fuarın düzenlenmesi ile ilgili izninin ve vize başvurusu yapan şahsın hangi sıfatla katılımcı olduğunun net bir şekilde belirtildiği açıklayıcı ve ayrıntılı bir davet mektubu da ibraz edilecektir. Vize işleminin sonuçlanmasının ardından, seyahat sürecinde, uçağa biniş ve sonraki güvenlik kontrolleri aşamalarında, taşıyıcı şirkete, İtalyan topraklarına girişten 72 saat önce tamponla moleküler tanı ya da antijen testlerinden birine tabi tutulduğunu ve negatif sonuç alındığını gösterir bir rapor ibraz edilmesi gerekecektir.

   *AB Vatandaşlarının partnerleri için turistik vize başvuruları
  Randevu esnasında, turistik vize için talep edilen standart başvuru evrakının yanı sıra, ekte imzalı bir kimlik belgesi kopyasını da koyması gereken AB vatandaşı tarafından düzenlenmiş açık ve ayrıntılı bir davet mektubu ve bahse konu ilişkinin kanıtlanabilir ve sabit olduğunu gösterir evrak da ibraz edilecektir. Üçüncü şahısların söz konusu ilişkinin seneler içinde sabit olduğunu gösterir beyanları da değerlendirme unsuru olarak kabul edilir.

  Vize sahipleri, İtalya’ya girişlerini takip eden 14 gün süresince karantinada kalacaklardır.

  *İtalya merkezli şirket sahipleri ya da ortakları için ticari vize başvuruları
  Başvuru sırasında bakılması gerekenler: Ticari vize için gerekli evrağa ek olarak şirket sahibi ya da ortağı olarak başvuru sahibinin adının göründüğü Visura Camerale (Ticari Sicil Belgesi) sunulması gerekmektedir.

  Kalış süresi en fazla 120 saat (4 gece 5 gün) olmalıdır, başvuru formu ve gidiş dönüş tarihlerinin göründüğü tüm evrak buna göre düzenlenmelidir.

  Test ya da karantina ile ilgili şu an için herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

  İtalya İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılacak olan vize başvurularınızı sadece Gayrettepe ofisimizden Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapabilirsiniz. Randevularınızı https://randevu.idata.com.tr/ adresinden oluşturmanız gerekmektedir.

  Yapmak istediğiniz diğer Schengen vize başvuruları kabul etmeye başladığında, başvuru kabulü yeni randevu sistemindeki online randevu kaydı sırasına göre gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgi almak ve randevu almak için schengen.idata.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur