Meridian News

 • Rusya Konsolosluğu Duyurusu

  Rusya Konsolosluğu Duyurusu

  İstanbul Rusya Federasyonu Başkonsolosluğu ve Ankara Rusya Federasyonu Büyükelçiliği 28.12.2018 ile 08.01.2019 tarihleri arasında kapalı olacaktır.

 • İstanbul Havalimanı HAVAİST Hat-Sefer-Tarife Bilgileri Duyurusu

  İstanbul Havalimanı HAVAİST Hat-Sefer-Tarife Bilgileri Duyurusu

  29 Ekim 2018 tarihinde açılacak olan Yeni Havalimanının Toplu Ulaşım Entegrasyonu kapsamında şehir içi Bagajlı Lüks Taşımacılığını yapacak olan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. Yeni Havalimanının kısmi olarak açılması durumu için 2 aylık geçici bir hat düzenlemesi yapmıştır.

  Yeni Havalimanında yolcu ve çalışanların ulaşım ihtiyaçları dikkate alınarak, her hat için günlük 10 sefer olmak üzere ek seferler dâhil ortalama 50 sefer planlanmıştır. Planlanan hatlar İstanbul genelinde 15 ilçe sınırı içerisinde 17 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlenmiştir.

  THY, TUHİM, İETT, İGA, BELBİM ile birlikte yapılan çalışmalar kapsamında belirlenen 17 lokasyonun Metro, Metrobüs, Deniz, Otobüs ve Minibüs entegrasyonu dikkate alınarak planlama yapılmıştır.

  31 Aralık 2018 tarihinde Yeni Havalimanının tam kapasite ile çalışacağı dikkate alınmış ve 18hatta günlük 150 otobüs ile şehir içi Bagajlı Lüks Taşımacılık işi ile ilgili tüm planlama tamamlanmıştır.

  Ayrıntılı bilgilendirme dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.

   

 • İspanya Konsolosluğu Vize Duyurusu

  İspanya Konsolosluğu Vize Duyurusu

  İstanbul İspanya Konsolosluğu vize  başvuru merkezi  (Bls Spain) tarafından bugün yapılan duyuruya istinaden;  İspanya’ya seyahat edecek olan kişilerin, vize başvurularını seyahat tarihinden en az üç hafta öncesinden yapmaları gerekmektedir.

  Seyahat tarihi  ile başvuru tarihi arasında en az 19 iş günü olmalıdır.

 • İstanbul Atatürk Havalimanı E-Vize Kiosklarının Kaldırılması

  İstanbul Atatürk Havalimanı E-Vize Kiosklarının Kaldırılması

   T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan iletilen bilgiye istinaden; İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki E-vize kioskları 29 Ekim 2018 tarihinden itibaren kaldırılmıştır. A ve B tipi E-vize alabilecek yabancıların seyahatlerinden önce vizelerini/e-vizelerini almaları gerekmekte olup, Türkiye'ye varışta E-vize alma imkanları olmayacaktır.

  Bandrol vize uygulamasında bir değişiklik söz konusu değildir.

  Bandrol vize alabilen ülke vatandaşları için yapılan uygulama devam edecektir.

  Türkiye'ye E-vize ile seyahat edebilecek yabancıların www.evisa.gov.tr adresinden E-vizelerini seyahatleri öncesinde alarak ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.

 • İstanbul Yeni Havalimanı Duyurusu

  İstanbul Yeni Havalimanı Duyurusu

  Türk Hava Yolları, 29 Aralık 2018 tarihine kadar İstanbul Yeni Havalimanı’ndan kısıtlı sayıda yurt içi ve yurt dışı uçuşlarına başlayacaktır.

  Ana faaliyetini ve mevcut tarifesini herhangi bir değişiklik olmadan İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sürdürmeye devam edecektir. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Yeni Havalimanı’ndan ilk uçuş noktaları Ankara, Antalya, İzmir, Azerbaycan (Bakü) ve K.K.T.C.(Ercan) olacaktır.

  İstanbul Yeni Havalimanı’ndan yapılacak uçuşlar ilave sefer olarak gerçekleştirilecektir.

  İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan halihazırda devam eden Ankara, Antalya, İzmir, Azerbaycan (Bakü) ve K.K.T.C. (Ercan) uçuşları 30 Aralık 2018 tarihine kadar mevcut tarifeye uygun olarak yine İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirilmeye devam edecektir. 

  İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma operasyonu 31 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu tarihten itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki tüm operasyonlar İstanbul Yeni Havalimanı’ndan gerçekleştirilecektir.