Meridian News

 • İtalya Konsolosluğu Duyurusu

  İtalya Konsolosluğu Duyurusu

  İtalya Schengen başvuru sahiplerinin dikkatine;

  İtalya, turistik vize başvuru ve seyahati için 01.03.2022 tarihinden itibaren, kabul edilen aşıların tüm dozları tamamlanmış kişiler, belirli koşullar altında tekrar Türkiye'den İtalya'ya seyahat edebileceklerdir.

  Gerekli koşullar ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

  https://consistanbul.esteri.it/consolato_istanbul/tr/la_comunicazione/dal_consolato/2017/10/avviso-di-sicurezza-per-i-connazionali_0.htm

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

 • Rusya Federasyonu Konsolosluğu Duyurusu

  Rusya Federasyonu Konsolosluğu Duyurusu

  Değerli Müşterilerimiz,

  Rusya vize temsilcilikleri yılbaşı tatili sebebiyle 31.12.2021 - 10.01.2022 tarihleri arasında kapalı olacaktır.

  Bu gün itibarıyla 10 Ocak‘a kadar sadece ekspres vize başvuruları kabul edilecektir.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

 • Amerika Birleşik Devletleri Covid-19 Regülasyonları

  Amerika Birleşik Devletleri Covid-19 Regülasyonları

  Değerli Müşterilerimiz,

  Yayınlanan resmi bildirime göre 06 Aralık 2021-05:01 GMT ve sonrasında kalkacak uçuşlar için Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat eden 2 yaş ve üzeri tüm yolcular, uyruklarına veya aşı durumlarına bakılmaksızın, ilk çıkış noktasından 1 takvim gün içerisinde kalkış öncesi numunesi alınmış negatif COVID-19 test kanıtı ibraz etmelidir.Diğer tüm uygulamalar ve regülasyonlar bir önceki (02 Kasım 2021 gönderilen) duyuruda belirtildiği gibi aynen devam etmektedir.

  İlgili yolcularımızın seyahatlerine ilişkin Covid-19 test çeşitleri, muaf yolcu detayları ve diğer tüm güncel gereklilikler aşağıdaki linkte belirtilmiştir.

  https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/Amended-Global-Testing-Order_12-02-2021-p.pdf

  Kabul Edilen Test Çeşitleri;

  -Antijen test

  -Nucleic acid amplification test (NAAT).

  -Tüm RT testleri (PCR , LAMP, TMA, NEAR, HDA)


  Kabul edilen testler ve sık sorulan sorular için;

  https://www.cdc.gov/quarantine/fr-airline-faqs.html


  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

 • İspanya Konsolosluğu Duyurusu

  İspanya Konsolosluğu Duyurusu

  Değerli Müşterilerimiz,

   

  -Ticari vizelerde, başvuru tarihi ile seyahat tarihi arasında hafta sonu dahil 15 gün süre istenmektedir.

   

  -Turistik vizelerde ise, başvuru tarihi ile seyahat tarihi arasında hafta sonu dahil 17 gün süre istenmektedir.

   

  Ayrıca başvuru tarihi ile seyahat tarihi süreden sayılmamaktadır. Bu süreler karşılanmadığı takdirde başvurular kabul edilmeyip geri çevrilmektedir.

   

  Başvurularınızda herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için konuyla ilgili gerekli önlemleri almanızı tavsiye eder, keyifli yolculuklar dileriz.

   

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur

   

 • İngiltere Konsolosluğu Duyurusu

  İngiltere Konsolosluğu Duyurusu

  Değerli Müşterilerimiz,

  Türkiye’de yapılmış Covid-19 aşılarına dair sertifikaların İngiltere tarafından tanınacağı açıklanmıştır.

  Böylece, İngiliz makamlarınca onaylanmış aşılardan biriyle (AstraZeneca, BioNTech, Moderna, Janssen) seyahatten 14 gün önce Türkiye’de tam olarak aşılanmış yolcular için, İngiltere’ye seyahat öncesinde Covid-19 testi yaptırılması, İngiltere’ye varışta beyan edecekleri adreste karantinaya girme ve varışlarını izleyen sekizinci günde PCR testi yaptırma zorunluluğu kaldırılmıştır. Sadece yolcu takip formu (passenger locator form) doldurulması ve İngiltere’ye varıştan sonra ikinci günde PCR testi yaptırılması gerekecektir.

  Sözkonusu uygulama 11 Ekim 2021, saat 04:00 itibarıyla geçerli olacaktır.

  Ayrıca, Ekim ayı sonu itibarıyla, Türkiye’den gelen tam olarak aşılanmış yolcuların ikinci gün PCR testi yerine, daha düşük maliyetli ve daha hızlı sonuç veren "lateral flow" (antijen) testi yaptırmaları mümkün olacaktır.

  İngiltere’de onaylı aşılarla aşılanmamış yolcuların ise varışları öncesinde son 72 saat içinde PCR testi yaptırmaları, İngiltere’ye varışlarını izleyen 10 gün süresince beyan edecekleri adreste karantinaya girmeleri ve karantinanın 2. ve 8. gününde PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. Bu durumdaki yolcular, arzu etmeleri halinde, tercihlerini İngiltere’ye varışta ibraz edilen yolcu takip formunda (passenger locator form) belirterek ve önceden rezerve ettirerek yaptırılacak beşinci gün testini yaptırarak, karantinalarını erken sonlandırabilecektir.

  İngiltere’ye girişe ilişkin düzenlemeler Birleşik Krallık Hükümeti resmi web sayfasında (https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19) yer almaktadır.

  Saygılarımızla,
  Meridian Tur